Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Avusturya Konsolosluğu

Anasayfa » BAŞKONSOLOSLUKLAR » Avusturya Konsolosluğu
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

VİZE BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE SEYAHATİNİZ 90 GÜN VE DAHA KISA SÜRELİ İSE VİZE BAŞVURULARINIZI ARACI KURUMLAR ARACILIĞI İLE YAPTIRMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. EĞER BAŞVURULARINIZ AİLE BİRLEŞİMİ, ULUSAL VİZE (90 GÜN AŞKIN) EĞİTİM VİZESİ GİBİ İŞLEMLER İSE KONUSOSLUKLAR TARAFINDAN İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİSİNİZ. 

DETAYLİ BİLGİ : 0850 304 09 08 ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

IF YOU ARE TRAVELING BEFORE YOU APPLY TO VISA, YOU MAY HAVE TO HAVE TO HAVE TO APPLY YOUR APPLICATIONS TO THE VEHICLE RUSSIANS, IF 90 DAYS AND MORE SHORT TERM. IF YOUR APPLICATIONS FAMILY COMBINATION, NATIONAL VISA (90 DAYS ASK) TRAINING VISA, IF YOU ACCEPT, YOU SHOULD ACCEPT BY THE CONVENTIONS.

DETAILED INFORMATION: 0850 304 09 08 CLICK HERE FOR THE APPOINTMENT.

Avusturya Konsolosluğu

Bir devletin yabancı ülkelerdeki vatandaşlarının yurttaşlık haklarını korumak, onlara gerekli hizmetleri verebilmek, ülkesinin ticari ve siyasi haklarını korumak, bunlar hakkında bilgi vermek ve mallarını pazarlamak için yabancı ülkelerin büyük şehirlerinde kurduğu resmi dairelere konsolosluk denir. Bu işi yöneten kişilere de konsolos adı verilir. Bu konsoloslar ülkenin dış işleri bakanı tarafından atanır. Her ülkenin olduğu gibi Avusturya Konsolosluğu’nun da ülkemizde hizmetleri vardır.

Bulunduğu Yerler Neresidir?

                  Konsolosluklarda birçok vize işlemleri görülebilmektedir. Bunlar için hem konsolosluk hem de fahri konsolosluklar vardır. Türkiye’de de Avusturya adına birçok yerde konsolosluk ve fahri konsolosluk vardır. Bunlar;

 • Ankara Büyükelçiliği
 • İstanbul Başkonsolosluğu
 • Antalya Fahri Konsolosluğu
 • Bodrum Fahri Konsolosluğu
 • Bursa Fahri Konsolosluğu
 • Edirne Fahri Konsolosluğu
 • Hatay Fahri Konsolosluğu
 • İzmir Fahri Konsolosluğu
 • Mersin Fahri Konsolosluğu
 • Samsun Fahri Konsolosluğu
 • Gaziantep Fahri Konsolosluğu
 • Kayseri Fahri Konsolosluğu

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya, Türkiye’de bulunan ve dışarıdaki temsilcilikleri olan Avusturya Başkonsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği, Avusturya Schengen vize başvurularını konsolosluklarda bulunan vize ofislerinde direkt olarak kabul etmez.  Avusturya Konsolosluğu vize müracaatlarını yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ve akredite edilmiş seyahat acentaları kanalıyla işleme almaktadır. Avusturya vize işlemlerinin tamamen idari kısmından sorumlu olan Avusturya Vize Başvuru Merkezleri, Avusturya vize işlemlerinin sürecinde tamamen idari kısmından sorumludur ancak vize başvurularının incelenmesi, değerlendirilmesi ve vize kararı Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Başkonsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

Konsolosluğun vize onayı kesinleşinceye kadar bilet satın alınmaması veya iade edilemez seyahat anlaşmaları yapılmaması tavsiye olunur. Bazı durumlarda, vize başvurularının değerlendirmesi ek süre gerektirebilmektedir. Seyahat tarihinden en geç on beş gün öncesinde ya da en erken iki ay öncesine kadar başvuru yapılmalıdır.

Avusturya vize başvurusunda kişinin durumuna uygun şekilde hazırlanmış olan evrakların başvuru sahibine dair doğru bilgileri içermesi, tutarsızlık içermemesi, sahte bilgi içermemesi gerekmektedir. Seyahat tarihlerinin içeren bütün evraklar bir bütünlük arz etmelidir. Eğer şüphe oluşturabilecek durumlar yaşanırsa Avusturya, başvuruyu reddedebilme hakkına sahiptir. Aynı zamanda hem konsolosluk hem de büyükelçilik, başvuru yapan kişileri isterlerse mülakata tabii tutabilir. Yanlış bilgiler ile yapılan başvuruların cezai yaptırım içeren yasal sonuçları olabilmektedir.

 Randevu Sistemi

Avusturya vize randevusu için hafta içi pazartesiden cumaya 08:30-17:00 arasında arama yapılabilmektedir. Antalya, Gaziantep, Bodrum, Trabzon ve Bursa Vize Başvuru Merkezlerinden randevu talebinde bulunabilmektedir.

Avusturya vize randevusu Avusturya vizesi için gereken evrakların ve biyometrik verinin ibraz edilmesini içerir. Eksik evraklar ile yapılan başvurularda başvuru kabul edilmeyebilir veya vize başvurusu ret ile sonuçlanır.

Avusturya vize başvuru merkezlerinde, seyahat amacına uygun eksiksiz ve doğru evraklar le hazırlanmış başvuru dosyası ile randevu saatinde hazır bulunulması gerekmektedir. Avusturya Konsolosluğu adına vize müracaat sürecinin yürütüldüğü Vize Başvuru Merkezleri bünyesinde başvuru sahiplerinin Biyometrik Veri Toplama İşlemleri de yapılmaktadır.

Avusturya Vize Başvuru Formları

Avusturya Schengen vize başvuru formu Avusturya’nın dış temsilcilikleri olan Avusturya Konsoloslukları ve Avusturya Büyükelçiliğinin ülkeye seyahat edecek şahıslar hakkında ayrıntılı bilgi almalarını sağlayan bir dokümandır. Avusturya vize başvuru formunun gerçek bilgiler ile ve vize başvuru evraklarında özellikle pasaport ve kimlik kartı, nüfus cüzdanı gibi resmi evraklardaki bilgiler ile uyum içinde tutarlı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunun vize talep eden şahıslar için doldurulması zorunludur. Bu formda verilen bilgilerdeki uyumsuzluk Avusturya Konsolosluğu vize bölümü tarafından fark edildiği takdirde vize talebiniz ret ile sonuçlanabilir. Bu tip sorunlar ile karşılaşmamak için Avusturya vize başvuru formunun dikkatle incelenip soruların gerçeğe uygun şekilde cevaplanması gerekmektedir.

“]