Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Bulgaristan Konsolosluğu

Anasayfa » BAŞKONSOLOSLUKLAR » Bulgaristan Konsolosluğu
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

Bulgaristan Konsolosluğu

VİZE BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE SEYAHATİNİZ 90 GÜN VE DAHA KISA SÜRELİ İSE VİZE BAŞVURULARINIZI ARACI KURUMLAR ARACILIĞI İLE YAPTIRMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. EĞER BAŞVURULARINIZ AİLE BİRLEŞİMİ, ULUSAL VİZE (90 GÜN AŞKIN) EĞİTİM VİZESİ GİBİ İŞLEMLER İSE KONUSOSLUKLAR TARAFINDAN İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİSİNİZ. 

DETAYLİ BİLGİ : 0850 304 09 08 ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

IF YOU ARE TRAVELING BEFORE YOU APPLY TO VISA, YOU MAY HAVE TO HAVE TO HAVE TO APPLY YOUR APPLICATIONS TO THE VEHICLE RUSSIANS, IF 90 DAYS AND MORE SHORT TERM. IF YOUR APPLICATIONS FAMILY COMBINATION, NATIONAL VISA (90 DAYS ASK) TRAINING VISA, IF YOU ACCEPT, YOU SHOULD ACCEPT BY THE CONVENTIONS.

DETAILED INFORMATION: 0850 304 09 08 CLICK HERE FOR THE APPOINTMENT.

Emekli olmanız durumunda ise emekli maaşını gösteren belgeler gerekmektedir. Öğrenci olarak başvuru yaptığınız takdirde, okuldan alacağınız güncel öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için anne ve babadan alınmış muvafakatname gereklidir. Gidecek öğrencinin seyahat sırasında giderlerini karşılayacak bireyin gelirini gösterecek evraklar da elzemdir. Başvuru sırasında gerekli olan vize ücretini yatırmanız gerekmektedir. 2014 yılı için bu ücret 60 euro olarak hesaplanmıştır. Bu normal zamanda çıkan vize için ödenen miktardır. Şayet vizenizin 3 gün içinde çıkmasını istiyorsanız 120 euro ödemeniz gerekmektedir. Buna genellikle acil iş ziyaretleri için başvurulan bir yöntemdir.

Başvuruda ilk adım ziyaret amacınızı netleştirmek ve siteden ona göre seçim yapmanız gerekir. Randevu saatinde tüm belgelerle orada hazır bulununuz. Belgeleri teslim edip vize ücretini de ödedikten sonra size verilen numara ile internetten pasaportunuzun ne durumda olduğunu takip etme olanağınız olacaktır. Pasaportunuz teslim edildiğinde elinizdeki fişinizle beraber vizenizi almaya gelebilirsiniz.