Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu

Anasayfa » BAŞKONSOLOSLUKLAR » Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

VİZE BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE SEYAHATİNİZ 90 GÜN VE DAHA KISA SÜRELİ İSE VİZE BAŞVURULARINIZI ARACI KURUMLAR ARACILIĞI İLE YAPTIRMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. EĞER BAŞVURULARINIZ AİLE BİRLEŞİMİ, ULUSAL VİZE (90 GÜN AŞKIN) EĞİTİM VİZESİ GİBİ İŞLEMLER İSE KONUSOSLUKLAR TARAFINDAN İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİSİNİZ.

DETAYLİ BİLGİ : 0850 304 09 08 ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

IF YOU ARE TRAVELING BEFORE YOU APPLY TO VISA, YOU MAY HAVE TO HAVE TO HAVE TO APPLY YOUR APPLICATIONS TO THE VEHICLE RUSSIANS, IF 90 DAYS AND MORE SHORT TERM. IF YOUR APPLICATIONS FAMILY COMBINATION, NATIONAL VISA (90 DAYS ASK) TRAINING VISA, IF YOU ACCEPT, YOU SHOULD ACCEPT BY THE CONVENTIONS.

DETAILED INFORMATION: 0850 304 09 08 CLICK HERE FOR THE APPOINTMENT.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu

Çek Cumhuriyeti vizesi diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri için 90 günü aşmama koşuluyla uygulanmamakla birlikte umuma mahsus( bordo) pasaporta sahip olanların başvurması gereken vize türüdür. Bu vize için direkt Konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir.

Schengen vize başvurusu sadece Visapoint Online Randevu Sistemi ile yapılmaktadır. Randevu olmadan direkt konsolosluğa başvuru yapmanız imkânsızdır. Randevu alma aşamasında ne için oraya gitmek istediğiniz büyük önem taşır. Ziyaret amacınıza göre, kültürel, turistik, ticari gibi 90 günden az vize başvuruları kısa süreli- Schengen vizesi diye geçmektedir. Şayet üniversite öğrencisiyseniz ve Erasmus programı ile uzun dönem kalma durumunuz varsa bu bakımdan uzun süreli vize seçeneğini seçmelisiniz.

Vize başvurusuna gitmeden evvel öncelikle tam ve eksiksiz doldurulmuş ve şahıs tarafından imzalanmış Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi başvuru formu gereklidir. Son 1o yılda çıkarılmış ve boş sayfası bulunan pasaportunuz ve varsa eski pasaportlarınız da yanınızda olmalıdır. Ayrıca daha önceden almış olduğunuz Schengen vizeleri varsa onların fotokopilerinin de elinizde olması yararınıza olacaktır. 2 adet güncel biyometrik fotoğraf çektirmelisiniz. Gidiş- dönüşünüzü gösteren uçak ya da otobüs rezervasyonunuz, seyahat süresince geçerli olan seyahat sağlık sigortanız, konaklayacağınız otelin rezervasyonu da mühim belgeler arasındadır.