Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Finlandiya Konsolosluğu

Anasayfa » BAŞKONSOLOSLUKLAR » Finlandiya Konsolosluğu
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

VİZE BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE SEYAHATİNİZ 90 GÜN VE DAHA KISA SÜRELİ İSE VİZE BAŞVURULARINIZI ARACI KURUMLAR ARACILIĞI İLE YAPTIRMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. EĞER BAŞVURULARINIZ AİLE BİRLEŞİMİ, ULUSAL VİZE (90 GÜN AŞKIN) EĞİTİM VİZESİ GİBİ İŞLEMLER İSE KONUSOSLUKLAR TARAFINDAN İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİSİNİZ. 

DETAYLİ BİLGİ : 0850 304 09 08 ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

IF YOU ARE TRAVELING BEFORE YOU APPLY TO VISA, YOU MAY HAVE TO HAVE TO HAVE TO APPLY YOUR APPLICATIONS TO THE VEHICLE RUSSIANS, IF 90 DAYS AND MORE SHORT TERM. IF YOUR APPLICATIONS FAMILY COMBINATION, NATIONAL VISA (90 DAYS ASK) TRAINING VISA, IF YOU ACCEPT, YOU SHOULD ACCEPT BY THE CONVENTIONS.

DETAILED INFORMATION: 0850 304 09 08 CLICK HERE FOR THE APPOINTMENT.

Finlandiya Konsolosluğu

Finlandiya vizesi başvurusu alıp Finlandiya’ya gitmek için diğer Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi de 3 ayla sınırlı ikametler için Schengen vizesi alınmalıdır. Schengen vizesi sözleşmeye taraf tüm ülkeler için giriş hakkı verse de, Finlandiya sınırında Schengen vizeniz olsa da, mutlaka görevliler tarafından pasaport kontrolü olacaktır. Eski pasaportlu Schengen vizesi kabul edilmemektedir. Özel, hizmet ve diplomat pasaportu olmayanlar mutlaka yeni tarihli pasaportla birlikte Schengen vizesini temin etmelidir. Vize çeşitleri ise tek girişli, çift girişli, çok girişli ve transit vizesi şeklindedir.

  • Finlandiya vizesi süreci nasıl işler?

Başvuru öncesi Büyükelçilikten randevu alınmalıdır. E-posta ile randevu alınması ilk tercihtir. Randevu için başvuru e-mailinde kimlik, adres bilgileri, ne için vize istendiği konuları dikkatlice yazılmalıdır. Başvuru sırasında, başvuru ücretinin nereye yatırılacağı hakkında bilgi verilmektedir. Finlandiya vizesi başvurusu işlemlerini başlatabilmek için öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır. Vize başvuru formu Ankara Finlandiya Büyükelçiliği ve İstanbul Fahri Başkonsolosluğu’nun resmi web sitelerinden elde edilebilir. Bu formlar ücretsiz olup eksiksiz olarak, çok dikkatli şekilde doldurulmalıdır.

Başvuru sırasında teslim edilecek evraklar belirtilen sırasıyla ve tamamen yazıldığı gibi getirilmesi gerekir. Belgeler mutlaka orijinal olmalıdır. Orijinal belgesi olmayan hiçbir evrak kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu belgeler içinde gelir durumunu gösteren belgeler, kalma süresi içindeki konaklama ve yolculuk giderlerini karşılayacak şekilde olması gerekir. Turistik ziyaret edecekler uçuş rezervasyonunu da eklemelidir.

Bütün belgeler hakkındaki işlemler, sadece Ankara’daki Büyükelçilik tarafından işleme konur. Fahri Konsolosluğun vizeyi kabul etme yetkisi yoktur. Vize başvuruları normalde tatil günlerine rastlamadıysa, 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Çok istisnai durumlarsa 2 ay kadar sürebilir.