Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Fransa Konsolosluğu

Anasayfa » BAŞKONSOLOSLUKLAR » Fransa Konsolosluğu
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

VİZE BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE SEYAHATİNİZ 90 GÜN VE DAHA KISA SÜRELİ İSE VİZE BAŞVURULARINIZI ARACI KURUMLAR ARACILIĞI İLE YAPTIRMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. EĞER BAŞVURULARINIZ AİLE BİRLEŞİMİ, ULUSAL VİZE (90 GÜN AŞKIN) EĞİTİM VİZESİ GİBİ İŞLEMLER İSE KONUSOSLUKLAR TARAFINDAN İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİSİNİZ. 

DETAYLİ BİLGİ : 0850 304 09 08 ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

IF YOU ARE TRAVELING BEFORE YOU APPLY TO VISA, YOU MAY HAVE TO HAVE TO HAVE TO APPLY YOUR APPLICATIONS TO THE VEHICLE RUSSIANS, IF 90 DAYS AND MORE SHORT TERM. IF YOUR APPLICATIONS FAMILY COMBINATION, NATIONAL VISA (90 DAYS ASK) TRAINING VISA, IF YOU ACCEPT, YOU SHOULD ACCEPT BY THE CONVENTIONS.

DETAILED INFORMATION: 0850 304 09 08 CLICK HERE FOR THE APPOINTMENT.

Fransa Konsolosluğu

Fransa vizesi başvurusu işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınan ve en az 2 boş sayfası olan, seyahatinizin sona eriş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan pasaportlarınız kesinlikle olmalıdır. İki ülke arasındaki son anlaşmalara göre ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile vizeye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Konsolosluk kısa süreli başvuruları kabul etmezken uzun süreli başvuruları İstanbul veya Ankara konsoloslukları kabul etmektedir. Kısa süreli başvuruları özel danışmanlık şirketleri ile yapabilirsiniz. Mülakat zorunlu bir seçenek olmakla birlikte Fransa seyahatine yönelik sorularla karşılaşabilirsiniz. İster Türkçe isterseniz Fransızca yapılan görüşme hiçbir sakınca oluşturmamaktadır. Fransızca bilmeniz size vize için artı bir puan sağlayacaktır.

Fransa vizesi başvurusu almak için her ülkenin olduğu gibi konsolosluklara başvurmak gerekmektedir. Hangi amaçla gideceğinizi ve ne kadar süre kalacağınız belirterek buna uygun formları doldurduktan sonra ilgili makamdan randevu almanız gerekir. Bu görüşmeden evvel gideceğiniz duruma uygun gerekli belge ve dokümanları hazırlamanız gerekmektedir. Belgelerin eksiksiz ve tam olması zorunludur. Böylece Fransa’ya gitme amacınızın bir risk oluşturmadığı ve kaçma gibi bir durumda olmadığınızı kanıtlar. Yapılacak mülakatta görevliye bunu da anlatarak açıklama yapmanız gerekir. Eğer Amerikan veya Şengen vizesi sahibiyseniz diğer vizelerde kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bir işiniz yoksa veya mali durumunuzu belgeleyemiyorsanız vize başvurunuz reddedilebilmektedir.

Vize almanız için sizden beklenen, öncelikle bu seyahati yapabilecek ve orada bulunduğunuz sürece size yetebilecek maddi durumunuzun kanıtlanması istenmektedir. Bir diğer husus ise geçmişinizde herhangi bir yasa dışı olaylarda bulunmanız veya herhangi bir mahkûmiyet durumunuz olması halinde Konsolosluk ’ta soru işareti oluşturmaktadır. Böyle bir durumda temkinli yaklaşılarak vize başvurusu kabul edilmeyebilir. Bütün bu ihtimallerin dışında bir nedenle bile başvurular kabul edilmeyebilmektedir.

Böyle bir durumda isterseniz diğer ay veya başka bir zaman tekrar başvurabilirsiniz. Eğer reddedilme nedenlerini biliyorsanız bu şartları değiştirmeniz veya ortadan kaldırmanız durumu değiştirir ve vize alabilirsiniz. Bütün bu bürokratik işlemler ile uğraşmak istemeyenler veya zamanları olmayanlar için bu konuda özel danışmanlık şirketleri bu hizmeti sağlayarak sizin adınıza başvurularınız yapabilir ve gerekli belgeler konusunda yardımcı olarak işinizi kolaylaştırabilir ve bu süreci belki hızlandırarak sonlandırabilir.