Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

İspanya Konsolosluğu

Anasayfa » BAŞKONSOLOSLUKLAR » İspanya Konsolosluğu
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

VİZE BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE SEYAHATİNİZ 90 GÜN VE DAHA KISA SÜRELİ İSE VİZE BAŞVURULARINIZI ARACI KURUMLAR ARACILIĞI İLE YAPTIRMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. EĞER BAŞVURULARINIZ AİLE BİRLEŞİMİ, ULUSAL VİZE (90 GÜN AŞKIN) EĞİTİM VİZESİ GİBİ İŞLEMLER İSE KONUSOSLUKLAR TARAFINDAN İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİSİNİZ. 

DETAYLİ BİLGİ : 0850 304 09 08 ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

IF YOU ARE TRAVELING BEFORE YOU APPLY TO VISA, YOU MAY HAVE TO HAVE TO HAVE TO APPLY YOUR APPLICATIONS TO THE VEHICLE RUSSIANS, IF 90 DAYS AND MORE SHORT TERM. IF YOUR APPLICATIONS FAMILY COMBINATION, NATIONAL VISA (90 DAYS ASK) TRAINING VISA, IF YOU ACCEPT, YOU SHOULD ACCEPT BY THE CONVENTIONS.

DETAILED INFORMATION: 0850 304 09 08 CLICK HERE FOR THE APPOINTMENT.

İspanya Konsolosluğu

İspanya vizesi için nasıl bir yol izlenir? İspanya bir Schengen grubu ülkesidir. Bu nedenle Schengen vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu vizenin süresi 90 gündür. 90 günün üzerindeki ziyaretler için İspanya Ulusal Vizesine başvurmanız gerekmektedir. Bu başvurular İstanbul İspanya Konsolosluğu ve Ankara İspanya Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır. Uzun süreli vize ve Erasmus vizeleri de yine bu iki yerden yapılmaktadır. Vize işlemleri için randevu alınması zorunludur, pasaportunuzun ise en az süreyle vize tarihinden 3 ay 15 gün geçerliliğini koruyor olması gereklidir. Ayrıca istenen evraklarda da güncel olma zorunluluğu vardır, en fazla son 3 ay içinde çıkartılmış olması gerekmektedir. İspanya Konsolosluğu bazı özel durumlarda kişiyi görmek hatta mülakata tabi tutmak isteyebilir. Ayrıca başvuru formunu da doldurmanız zorunludur. Bu başvuru formu internet sitelerinden, İspanya Konsolosluklarından veya bu alanda uzman aracı firmalardan temin edebilirsiniz. İspanya vizesi sizin evraklarınız tamamlama ve tatil günlerine göre 5 ile 7 iş günü arasında ortalama olarak çıkar. İspanya Konsolosluğu’nun ek evrak talebinde bulunması sizin işlemleriniz farklılaştıracaktır, böyle bir durumda vizenin çıkış süresi uzayabilir. Bu nedenle daha erken vakitte başvurmak oldukça önemlidir.