Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

İsviçre Konsolosluğu

Anasayfa » BAŞKONSOLOSLUKLAR » İsviçre Konsolosluğu
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

VİZE BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE SEYAHATİNİZ 90 GÜN VE DAHA KISA SÜRELİ İSE VİZE BAŞVURULARINIZI ARACI KURUMLAR ARACILIĞI İLE YAPTIRMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. EĞER BAŞVURULARINIZ AİLE BİRLEŞİMİ, ULUSAL VİZE (90 GÜN AŞKIN) EĞİTİM VİZESİ GİBİ İŞLEMLER İSE KONUSOSLUKLAR TARAFINDAN İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİSİNİZ. 

DETAYLİ BİLGİ : 0850 304 09 08 ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

IF YOU ARE TRAVELING BEFORE YOU APPLY TO VISA, YOU MAY HAVE TO HAVE TO HAVE TO APPLY YOUR APPLICATIONS TO THE VEHICLE RUSSIANS, IF 90 DAYS AND MORE SHORT TERM. IF YOUR APPLICATIONS FAMILY COMBINATION, NATIONAL VISA (90 DAYS ASK) TRAINING VISA, IF YOU ACCEPT, YOU SHOULD ACCEPT BY THE CONVENTIONS.

DETAILED INFORMATION: 0850 304 09 08 CLICK HERE FOR THE APPOINTMENT.

İsviçre Konsolosluğu

Alpler’in ortasında, tarih boyunca barışın kendi olarak anılmış bir yerdir İsviçre. Çok küçük yüz ölçümüne sahip olmasına karşın Avrupa’nın en zengin ülkesidir. Gezilebilecek yerlerin başında Zürih gölü, Montreux – Vevey Bölgesi, St. Moritz gibi yerler gelmektedir. Ayrıca Botanischer Garden, Rathaus gibi tarihi ve kültürel yerler de mutlaka ziyaret edilmelidir. Nestle Çikolata Fabrikası, Vevey Şarap Bağları da gezinize lezzet katarken sizi farklı atmosferlere sürükleyebilir. Ayrıca Avrupa’nın en güçlü çeşmesi kabul edilen Jet d’Eau Çeşmesi de yine İsviçre’de bulunmaktadır. St. Moritz ise dünya üzerinde bilinen en eski kayak merkezi olmasıyla ün salmıştır. Kısaca bu 7 milyonluk küçük ancak oldukça zengin ülkede olabildiğine klas ve kültürel bir hava hâkimdir.

Peki,İsviçre’ye gitmek için neye ihtiyaç var? İsviçre Vizesi Başvurusu tabiki. Her ülkenin vize almak için başvurulacak konsoloslukları ve elçilikleri başta olmak üzere çeşitli temsilcilikleri vardır. Vizenin de birçok şekli vardır. Öğrenci vizesi, çalışma vizesi, turist vizesi gibi pekçok vize için müracaat yapılabilir. Form doldurulduktan sonra görüşme talep edilerek elçilikten randevu alınmaya çalışılır. Ancak istenen belgeler olacaktır.

Peki, nasıl işe koyulacağız? İlk yapmamız gereken şey evrakları eksiksiz şekilde toplayıp randevu talep etmektir. Bu randevu talebiniz esnasında sizlere gerekli evrakları istediğiniz vizenin türüne göre zaten bir kere daha tekrar edeceklerdir. Randevu talebi 21 tl olarak belirlenmiştir ve herhangi bir İş Bankası Şubesi’nden yatırılabilmektedir. Hafta içi her gün saat sabah 08.00’dan 18.00’a kadar randevu için 0212 340 45 41 numarasına telefon açarak 21 tl karşılığında size verilen 21 haneli pini girerek randevu alabilirsiniz.

Veya daha kolay yoldan kredi kartı numaranızdan parayı telefonda çektirerek de randevu talebinde bulunabilirsiniz. İsviçre Vizesi diğerlerine göre en çabuk sonuç alınan ancak en disiplinli ve denetimli vize türüdür. Kısa sürede cevap verilir ancak eksiklik durumunda tamamlanması beklenir. Bu nedenle turistlik vizeyi herhangi bir beis olmaması durumunda 2 – 3 gün içerisinde almanız mümkündür. Bazı durumlarda, özellikle ilk defa İsviçre Vizesi aldığınızda sizi mülakata tabi tutabilirler, küçük ayrıntılar önemlidir. Vize başvurunuz reddedilirse çok yüksek ihtimalle evraklarınızda bir eksiklik veya yanlışlık vardır. Düzeltip tekrar başvurunuzu yapın, beklemenize gerek yok.