Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Kanada Konsolosluğu

Anasayfa » BAŞKONSOLOSLUKLAR » Kanada Konsolosluğu
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

VİZE BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE SEYAHATİNİZ 90 GÜN VE DAHA KISA SÜRELİ İSE VİZE BAŞVURULARINIZI ARACI KURUMLAR ARACILIĞI İLE YAPTIRMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. EĞER BAŞVURULARINIZ AİLE BİRLEŞİMİ, ULUSAL VİZE (90 GÜN AŞKIN) EĞİTİM VİZESİ GİBİ İŞLEMLER İSE KONUSOSLUKLAR TARAFINDAN İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİSİNİZ. 

DETAYLİ BİLGİ : 0850 304 09 08 ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

IF YOU ARE TRAVELING BEFORE YOU APPLY TO VISA, YOU MAY HAVE TO HAVE TO HAVE TO APPLY YOUR APPLICATIONS TO THE VEHICLE RUSSIANS, IF 90 DAYS AND MORE SHORT TERM. IF YOUR APPLICATIONS FAMILY COMBINATION, NATIONAL VISA (90 DAYS ASK) TRAINING VISA, IF YOU ACCEPT, YOU SHOULD ACCEPT BY THE CONVENTIONS.

DETAILED INFORMATION: 0850 304 09 08 CLICK HERE FOR THE APPOINTMENT.

Kanada Konsolosluğu

Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde bulunan Kanada, gem coğrafi hem de kültürel güzelliklerin coğrafyasında oldukça eğlenceli ve hoşça vakit geçirilebilecek bir ülkedir. Eskiden İngiliz ve Fransız sömürgesinde olan bu toprakları da zaten bu iki etnik grup oluşturur. Ülkede İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. Vancouver, Montreal, Calgary ve Toronta ülkenin en önemli şehirleridir. Gece hayatı ile ünlü Montreal şehrinin çoğunluğunu Fransızlar oluşturur. Başkent Ottowa ise hem turistik hem de eğitim yönünden oldukça önemli bir şehirdir. Rideau Canal, ByWar Market, Casino du Lac Leamy, Anadian War Museum ve National Gallery Of Canada başlıca görülmesi gereken turistlik mekânlardır.

Kanada vizesi alıp Kanada’ya giriş yapmak için, yeşil veya kırmızı pasaport fark etmeden vize alınması zorunludur. Bu nedenle öncelikle tamamlamanız gereken belgeler vardır. İşlemleri başlatmak için son 10 yıl içerisinde çıkartılmış, kanada seyahatinden sonra en az 1 sene süreyle geçerliliği bulunan pasaportlar kullanılmalıdır. Kanada vizesi başvurusu sadece Ankara Kanada Büyükelçiliği’nden yapılabilmektedir. Kanada vizesinde vesikalık ebadı normal, arka fon düz beyaz olmalıdır. Tüm herşeyi hallettikten sonra, konsolosluk görevlisini de ikna etmeniz gerekmektedir.

Gidiş amacınızı açıklayıp herhangi bir risk faktörü olmadığınızı anlatmalısınız. Kanada büyükelçiliğine gitmeden önce randevu almanız zorunludur. Vize başvuruları, hafta içi günlerde saat 9.30 ile 12.00 arasında yapılmaktadır. Bayramlar ve özel günler haricinde tüm iş günlerinde başvuru için randevu alabilirsiniz. Vize işlem süreci aşağı yukarı 12 ile 18 gün arasında sürmektedir. Bu nedenle vize alacak arkadaşların mutlaka en az 1 ay önceden başvuru yapması tavsiye edilir. Express vize uygulaması da yine Kanada Vize’si için geçerli değildir. Kanada Büyükelçiliği her başvuran kişiyi şahsen mülakata sokma gereği duymamaktadır. Ancak eksik evrak veya risk faktörü kişiler için bireyi tekrar çağırabilmekte ve mülakata tabi tutabilmektedir. Kanada an itibariyle göçmen kabul eden bir ülke olduğu için çalışma ve göçmen vizesi için de başvurulabilir. Muhtemelen Konsolosluk bir mülakat sonrası kişiyi ülkeye kabul edecektir.