Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

İDATA

Anasayfa » İDATA
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

Almanya ve İtalya vize başvurularınızı başvuru tarihinden 90 Gün önceden yapmanız önerilmektedir. Randevusuz vize başvuru kesinlikle yapılmamaktadır. Randevu almak için İdata firması üzerinden veya Randevu formu üzerinden alabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra “0850 304 09 08” telefon numarasında gerekli evrakları öğrenip başvuru yapabilirsiniz. Randevu İşlemlerini idata firması üzerinden devam ettirmek istiyor iseniz www.ıdata.com.tr web sitesini ziyaret ediniz.

Seyahat Süreleri 90 Günden Az Olan Başvuru Sahiplerini Almanya Vizesi Ve İtalya Vizesi İçin Vize Başvurularını Alınmış Olan Kararlar İtibari İle Artık Almanya Konsolosluğu Ve İtalya Konsolosluğu Yerine Fahri Konsolosluk Olarak Görev Yapan Ve Görevi İtibari İle Başvuru Kabulü İşlemini Yapan İdata Firmasından Yapmak Zorundadırlar. İdata Firması 2014 Yılının 9.Ayından İtibaren Parmak İzine Geçmiştir.Durumun  Böyle Olması Başvuru Sahiplerini Çok Zorlamak İle Beraber Bir Çok Prosedür İçine İtmektedir.Profesyonel Çalışanlarımız İle İletişime Geçildiği Takdirde Başvurunun Tüm İşlemleri Üstlenilecek Şahıslar Hiçbir Zorluğa Takılmadan Yüksek Oranda İtalya Ve Almanya Vizesi Almak Şansı İle Başvuru Yapma Hakkına Sahip Olacaklardır.Bu Sürecin Başlaması İçin Gerekli Olan İlk Adım Bizimle İletişime Geçilmesidir Bu Sürecin İlk Adımı Olmak İle Beraber Profesyonel Çalışanlarımız Sisteme Girişinizi Yaparak Bir Adet Randevu Talebinizi Oluşturacaklardır.

Unutulmaması Gereken En Önemli Hususlardan Biri Budur Ki Randevusuz İşlem Kattiyen Yapılmamaktadır.Bu İşlem Yapıldıktan Sonra Başvurunun En Önemli Adımı Olan Ve Kattiyen Hata Kabul Etmemek İle Beraber Bir Nokta Yanlış Sonucunda Alenen Red Almanın Yanı Sıra Tüm Seyahat Haklarından Mahrum Olmak Gibi Ağır Sonuçları Bulunan Gerekli Evrak Listesi Vardır.Profesyonel Çalışanlarımız Size Hazırlamanız Gereken Gerekli Evrak Listesini Gerek Mail Gerek İse Sözlü Ortam Da Bildirerek Evraklarınızı Hazırlamanızı Sağlayacak Ardından İse Randevunuz dan 1 İle 3 Gün Öncesinde Kontrolünü Yaparak Hatasız Olmasını Sağlayacak Bu Şekilde Çok Yüksek Oranda Garantili Ve Olumlu Vize Talebinde Bulunmanızı Sağlayacaklardır.

Bu Mühim Adımdan Sonra İse Geriye Sadece Evraklarınızı Teslim Etmek Kalacaktır.Evraklarınız Teslim Edip Parmak İzinizi Verdikten Sonra Başvurunuz Tamamen Bitmiş Olacak Başvurunuzun Akibeti Ve Akış Hakkında Bilgi Alabilmek İçin Yoğun Telefon Sıraları Beklemek Yerine Yine Bizim İle İletişim Kurarak Tek Telefon İle İşlemlerinizi Gönül Rahatlığı İle Takip Edebileceksiniz.Günümüz Durumları Ele Alındığında Böyle Bir Sistemin Asla Hata Kabul Etmeyeceği Göz Ardı Edilmemeli Ve Doğru Garanti Başvuru İçin Bizim İle İletişime Geçmeniz Şiddetle Tavsiye Edilmektedir.

YASAL UYARI : Firmamız bir konsolosluk veya fahri konsolosluk ile anlaşma içerisinde değildir. Örn: (İData, Vfs Global, Orange Vize, TlsContact, veya her hangi bir konsolosluk.)

İDATA RANDEVU

Bir çok kişi farklı nedenlerle başka ülkelere seyahat etmektedir. Bu nedenler şirketler arası iş görüşmeleri, gezi amaçlı, ticaret için, aile birleşimi ve eğitim amaçlı daha farklı nedenlerle ülkeler arası seyahat edilmektedir. Bunlara başvururken de belirli kriterlerin sağlanması ülkelere göre değişime uğramaktadır. Ülkemizde diplomatik olan siyah pasaport, gri olan hizmet pasaportu ve yeşil olan hususi pasaportları olanlara ayrıcalık olarak vize işlemi gerçekleştirmeden 90 gün belirli ülkelerde kalabilme imkanı sağlanırken, diğer kişilerin vize işlemlerini bir çok ülke için almaları gereklidir.

Randevu nasıl alınabilir ?

Başvuru yaparken ilk adım vize işlemi için randevu almaktır. Randevuyu gideceğiniz ülkenin konsolosluğunu arayarak vize randevusu almaya çalışmaktır. Verilen numara ile gereken ücret ödenerek onaylandığında verilen randevu saatinde işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz. Ancak bu saatler mesai saatleri içinde olduğundan çoğu insan için sıkıntılı bir durum teşkil etmektedir. Bu nedenle İDATA RANDEVU ile internet üzerinden randevunuzu oturduğunuz yerden alabilmektesiniz. Kolayca anlaşılan ara yüzü ve işlem hızı ile isteğinize çabucak erişebilinmektedir.

İDATA hakkında

Türkiye’den Almanya ve İtalya’ya vize başvurusu yaparken size kolaylık sağlayan bir başvuru platformudur. Sadece başvuru için belirli adımların yapılıp kullanıldığı bir alan olmayıp bir çok farklı yönde yardımda bulunmaktadır. Yardımı dokunacak genel bilgiler altında;

 • İnsanlara son dakika haberlerini vize işlemleri için duyuruları vermektedir.
 • Ulaşılabilecek şubelerin hangi illerde nerelerde olduğunun bilgisini
 • Mağdur olmamaları için önceden her yıl için resmi tatil ve şubelerin kapalı olduğu günleri yayınlamaktadır.
 • Başvuru yapıldıktan sonra konsolosluğa belgelerin ulaşma süresi hakkında ve ne zaman açıklanacağı hakkında bilgileri vermektedir.
 • Seyahat edecek olan kişinin yaşına, özel üye olmasına, ulusal randevusu yapacak kişilerin yaşına göre fiyatların nasıl belirlendiği hakkında açıkça bilgi yer almaktadır.
 • İnsanlar internet üzerinden işlem yaparken çekinse de İDATA RANDEVU yapıldığında bilgileriniz gizliliğini de sağladığı hakkında size detaylı bilgi vermektedir.

Vize işlemlerinde neler sağlıyor ?

Bir çok farklı vize işlemi hakkında ve gereken evraklar hakkında kesin ve tüm bilgileri sağlaması ile insanlara fazlasıyla yardımcı olmaktadır.

 • Schengen vizesi alınacakken hangi adımların yapılması gerektiği
 • Ulusal vize işlemlerinde hangi adımların yürütüleceği, 90 gün üzeri kalmak için yapılması gerekenler, aile birleşimi işlemlerinde neler yapılmalı
 • İnternet üzerinden online başvuru formu hakkında bilgi ve formu sağlama
 • Bir çok dilde vize işlemi formları
 • Sekmeler sayesinde hangi ilden, hangi amaçla, mesleğiniz, seyahat için kullanılacak aracınız ve çocuk olup olmamasına göre belirlenecek adımlara göre size gereken evrakların bilgisini sağlamaktadır.
 • Başvurunuzun sonuçlandığında kolayca öğrenme aşamasında da pasaport ve barkod numaranız ile bilgisi sağlanmaktadır.
 • Daha rahat ve ayrıcalıklı hizmet görebilmek içinde İDATA ekibi VIP hizmeti de sağlamaktadır. Bu hizmet içinde ayrıca başvuru yapılması gerekmektedir ve bununla yapacağınız bir çok işlem daha hızlı ve daha uygun fiyata gerçekleşecektir.