Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

VFS GLOBAL İSPANYA

Anasayfa » VFS GLOBAL İSPANYA
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

VFS Global İspanya Vizesi

Vfs global Bir çok ülkenin 90 Gün ve daha az vize başvurularında Yetkili Kurumdur. Vize başvurunuzu ilk kez yapacak iseniz parmak izi uygulamasına girmek zorunluluğu vardır. Vize başvurusu yapmadan önce randevu almak zorunluluğu getirilmiştir. Başvuru yapacağınız ülke için detaylı bilgi almadan lütfen başvuruda bulunmayınız. Visa Service Turkey tarafından Gerekli evraklar ve randevu için  tıklayınız.  veya “0850 304 09 08″ telefon numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.  Randevu işlemlerinizi vfs global üzerinden devam ettirmek istiyor iseniz www.vfsglobal.com web sitesini ziyaret ediniz.           

Bulunduğunuz ülkeden, başka bir ülkeye ziyaret gerçekleştirebilmek için, elbette ki vize işlemlerini tamamlamanız, güvenlik soruşturmasından geçmeniz ve onay almanız gerekmektedir. Gerekli konsolosluklardan bu konuda randevu almanız için, vize başvurusu işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Bu durumda da İspanya’ ya ziyaret gerçekleştirecek olan kişiler, vfs global İspanya vizesi hizmetlerinden faydalanarak, gerekli olan evraklara göz atabilir ve başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Vize başvurusu nasıl yapılır?

Web adresi üzerinde yer alan 3 farklı adım bulunmaktadır. Bu 3 basit adım ile birlikte, vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak, İspanya’ya hangi amaçla bir ziyaret gerçekleştireceksiniz sorusuna cevap vermeniz gerekiyor? Vize türleri ise bu yönde çeşitlilik gösterirken, aşağıda yer alan türlere uygun bir seçim yapmanız gerekmektedir.

Kısa ve uzun süreli vize türleri

İspanya’ da geçireceğiniz zamana uygun olarak kısa ve uzun dönem olmak üzere vize türlerinden tercih yapabilirsiniz.

 • Ulusal, uzun dönemli vize türleri arasında genel olarak
  • Çalışma vizesi
  • Ulusal eğitim vizesi
  • Aile birleştirme gibi sebepler yer almaktadır.
 • Kısa dönem vize türleri
  • Daha kısa kalacak olan kişiler ise,
  • İş
  • Turistik
  • Aile ya da yakın ziyaretleri
  • Kısa süreli eğitimler
  • Şoförler
  • Transit gibi seçenekler bulunmaktadır. Seçimlerinizi kendi amaçlarınız doğrultusunda gerçekleştirdikten sonra, gerekli olan evraklara ulaşmanız ve başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, evrak teslimatı için merkezlere bir ziyaret gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Schengen ülkeleri arasında yer alan İspanya gibi, Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan ülkelerine de ziyaret gerçekleştirmeniz, alınacak olan schengen vizesi ile mümkün olmaktadır.

Başvuru ve belge teslimi sonrası

Başvuru işlemlerinden sonra, başvuru formu, pasaport, maaş bodroları, ikamet belgesi ve diğer belgeler dahilinde, İstanbul ve Ankara’ da yer alan merkezlere belge teslimatı için ziyaret gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise, başvuru sürecini kontrol ve takip etmek üzere, yine vfs global İspanya vizesi için, VFS Global resmî web sayfası üzerinde yer alan başvuru takip platformunu kullanabilirsiniz. Bu platform üzerinden, iki bilgiyi uygun kutucuklara girdikten sonra, başvurunuz hakkında tüm detaylara ulaşmak ve hareketleri izlemek mümkün olacaktır.

Vize ücretleri

Her ülkeye ve süresine göre vize ücretlerinde farklılık görmek mümkündür. Vize ücretlerini de başvuru belgelerini teslim etmek için gittiğiniz merkezden, uygun departmanın bilgilendirmeleri üzere kasaya ödeme yapacaksınız. Sonrasında ise başvurunuzu tamamlamış olarak, sonuçlanmasını bekleyeceksiniz.

Tüm diğer schengen üye ülkeleri ve diğer ülkeler için vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak ve gerekli evraklara ulaşmak istiyorsanız, web adresimiz üzerinde yer alan diğer içeriklere göz atabilir, fikir sahibi olabilirsiniz. Vize ücretleri ve diğer bilgiler de yine web adresimizde yer alan butonlar dahilide sizlere sunulacaktır.