Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

VFS GLOBAL

Anasayfa » VFS GLOBAL
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

Vfs global Bir çok ülkenin 90 Gün ve daha az vize başvurularında Yetkili Kurumdur. Vize başvurunuzu ilk kez yapacak iseniz parmak izi uygulamasına girmek zorunluluğu vardır. Vize başvurusu yapmadan önce randevu almak zorunluluğu getirilmiştir. Başvuru yapacağınız ülke için detaylı bilgi almadan lütfen başvuruda bulunmayınız. Visa Service Turkey tarafından Gerekli evraklar ve randevu için  tıklayınız.  veya “0850 304 09 08″ telefon numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.  Randevu işlemlerinizi vfs global üzerinden devam ettirmek istiyor iseniz www.vfsglobal.com web sitesini ziyaret ediniz.

Avrupa Ülkeleri Almış Olduğu Kararlar İle  27 Avrupa Ülkesinin Vize Başvurularını Her Bir Ülkenin Konsolosluğu Yerine Vfs Global Adlı Fahri Konsolosluk Firmasından Kabul Edilmesine Ve İşlemlerin Buradan Yürümesine Karar Vermiştir.Var Olan Sistemde Şahıslar Gidecekleri Ülkeler İçin Vfs Global Sisteminden Evrak Teslimi Yapmak Zorundadırlar.Firmamız Bu Süreçte Evraklarınızın Tamamlanması Ve Randevu Sistemine Kaydınız Gibi Başvurunuzun Kilit Noktalarında Devreye Girerek Olumlu Başvurular Yapmanızı Sağlamaktadır.İlk Olarak Yapmanız Gereken İşlem Başlangıcı Olarak Bizi Aramak Ve Profesyonel Çalışanlarımızdan Gideceğiniz Ülke İçin İkamet Ettiğiniz Şehrin Bağlı Olduğu Başvuru Merkezinden Bir Adet Randevu Talebinde Bulunmanız Yeterli Olacaktır Unutulmaması Gereken En Önemli Noktalardan Biri De Budur Ki Randevusuz Giriş Asla Yapılmamaktadır.Alınan Randevulara İstanaden Başvurunun İkinci Adımı Olan Gerekli Evrak Bilgisi İşlemi Başlayacaktır.Bu İşlem Başvurularınızın En Önemli Adımı Olmak İle Beraber Gideceğiniz Ülkeye Göre Gerekli Evrak Listesi Değişmektedir Ve En Önemli Husus Şudur Ki Evrak Listesinde Yapılacak Bir Hata Asla Ve Asla Dönüşü Olmamakla Beraber Alenen Red Cevabına Sebep Olacaktır.Firmamız Olarak Bu Süreçte Bunun Önüne Geçerek Yüksek Oranda Olumlu Başvuru Yaparak Vizenizi Almanızı Sağlıyor Aynı Zamanda Başvurunuzdan 1 İle 3 Gün Öncesinden Evrak Kontrolü Yaparak Sizi Bu Yoğun Süreçten Uzak Tutarak Hata Yapmanızı Red Cevabı Alarak Maddi  Kayıp Zaman Kaybı Gibi Hatalar Yapmanızı Engellemek İle Hükümlüdür.Bu Süreçte Aklınızda Bulunan  Soru Sorun Ve Soru İşaretlerinizin Yanıtı Bir Telefon Uzağında Olmak İle Beraber Yapmanız Gereke Tek Şey Bizi Aramak Ve İşlemlerinizi Başlatmak Olmalıdır.

YASAL UYARI : Firmamız bir konsolosluk veya fahri konsolosluk ile anlaşma içerisinde değildir. (İData, Vfs Global, Orange Vize, TlsContact, Her hangi bir konsolosluk.)

VFS Global Randevu

Vize başvurusu ve randevu işlemlerini gerçekleştirebilmek için, belirlenmiş birkaç adım bulunmaktadır. Bu durumda vfs global randevu hizmetlerinden yararlanabilmek üzere, resmî web sayfası üzerinden, şu 3 adım sizlere yardımcı olabilecektir.

Vize türünü tercih edin

Örnek olarak, Çek Cumhuriyeti için vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, vize türü içerisinde yer alan seçeneklere göz atmak ve bu seçimden emin olmanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti’ne vize başvurusu yapabilmek için, tercih edeceğiniz seçenekler arasında şunlar yer almaktadır.

 • Turistik vize
 • İş vizesi
 • Kültürel vize
 • Bilimsel ve sanatsal etkinlikler
 • Aile ya da arkadaş ziyareti için vize başvurusu
 • Şoför vizesi

Vize başvurusunu gerçekleştirebilmek için. 1. Adım Vize Türünüzü Seçiniz olacaktır. Yukarıda yer alan maddelerden, vize başvurusu yapacak olan kişiye uygun olanı tercih edilmelidir. Bu konuda sizlere vfs global randevu hizmetleri yardımcı olacaktır. Fakat, her ne kadar resmî web sayfaları üzerinden tüm detaylar veriliyor olsa da bu konuda rehberlik hizmetleri de bulunmuyor. Sadece işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği yönünde hizmet sunmaktadır.

Avrupa ülkeleri gerek iş olanağı gerek ise içinde barındırdığı Türk vatandaş sayısı sebebiyeti ile ülkemiz vatandaşları tarafından oldukça giriş için talep alınan ülkeler olmaktadır.Türkiye de ikamet eden Türk vatandaşlarımız Avrupa da yaşayan vatandaşlarımız ile görüşebilmek iş seyahati yapmak okul okumak gibi bir çok sebep ile Avrupa ülkelerine vize talebinde bulunmaktadırlar.Önce ki seneler de Avrupa ülkelerinin kendi konsoloslukları Avrupa ülkelerine girmek için gerekli olan vize taleplerine yanıt verirken artık fahri konsolosluk olan görevlendirilmiş VFS GLOBAL vize servis kurumu Avrupa ülkelerine girişler de zorunlu kılınan Schengen vizesi taleplerine yanıt vermektedir.

YASAL UYARI : Firmamız bir konsolosluk veya fahri konsolosluk ile anlaşma içerisinde değildir. (İData, Vfs Global, Orange Vize, TlsContact, Her hangi bir konsolosluk.)

Vfs global aracı bir kurum olmak ile beraber konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş tek resmi kuruluş olma özelliğini bünyesinde barındırmaktadır.Vfs Global kurumuna Avrupa ülkelerine giriş yapmak için zorunlu olan Schengen vizesine başvururken dikkat edilmesi gereken bir takım prosedürler ve hazırlanması gereken bazı evrak listeleri mevcuttur.Öncelik ile VFS global kurumunun Fransa,İspanya,Kanada,Avusturya,Belçika,Yünanistan,Hollanda gibi bir çok önemli Avrupa ülkesi için vize başvurularını kabul ettiğini unutmamamız gerekmektedir.

Uyarı : Firmamız Vfs Global firmasından bağımsız bir kuruluştur. Vize başvurusu ve takip işlemleri için yetkili kurumdur.

VFS Global kurumuna başvurmadan önce sizden istenen evrak listesini eksiksiz olarak temin etmeniz gerekmektedir.Bu işlemden sonra en önemli husus ise randevu kısmıdır.Bu kısımda bizi arayarak tam yetkili ve size özel görevlendirilmiş danışmanlarımız ile iletişime geçerek sistemden gideceğiniz ülke için bir adet randevu talebinde bulunduğunuzu belirtmeniz gerekmektedir.Bu adımdan sonra sizden istenen gidiş amacınız ve iş hayatınızın durumuna göre hazırlamanız gereken evrak listesinin eksiksiz olarak hazırlayarak danışmanlarımızın yönlendirmesi doğrultusunda evraklarınızı kargo adresimize kargo ile yollamanız gerekecektir.Kargonuz elimize geçer geçmez danışmanınız sizi arayacak ve size güncel bilgi akışını aktaracaktır.Geriye sadece parmak izi işlemi kalacak ve bu işlem Schengen vizesine sahip olmanız için başvuracağınız VFS Global merkezin de ki son adım olarak nitelendirilecektir.Son adım için başvuru merkezine randevu günün de bizzat gelerek parmak izinizi bırakacak ve randevunuzu eksiksiz bir şekilde tamamlayarak işlemlerinizi bitirip konsolosluğun yanıtını beklemeye koyulacaksınız.

Siz de eksiksiz bir şekilde VFS global kurumuna Schengen vizesi için başvurarak Avrupa ülkelerine giriş yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bizi aramak olacaktır.7/24 canlı destek hattımız aklınız da bulunan soru sorun ve soru işaretlerinin yanıtına sizleri kavuşturarak güncel bilgi akışı sayesinde doğru ve en hızlı şekilde başvuru yapmanızı sağlamış olacaktır.

YASAL UYARI : Firmamız bir konsolosluk veya fahri konsolosluk ile anlaşma içerisinde değildir. (İData, Vfs Global, Orange Vize, TlsContact, Her hangi bir konsolosluk.)

Vfs Randevu Vize Başvurusu Nasıl yapılır.

İlk olarak, başvuru formu ve gerekli evraklar, eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Başvuru için gerekli evraklara, diğer bir yazımızda ulaşabileceğiniz gibi, sonrasında ise site üzerinde bulunan ‘’ kısa dönem ‘’ linki kullanarak, sizlere gerekli olan bilgilere ulaşarak, hangi amaçla vize almak istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Evrak teslimi

Başvurunuzu yaparak, başvuru formu ve gerekli evrakları ise, genel merkeze teslim etmeniz gerekmektedir. Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi illerde genel merkezler bu konuda kişilere yardımcı olmaktadır ve gerekli olan evrakların teslimlerini bu bölgelerden gerçekleştirebilmek mümkündür. Merkezlerin açık adresleri ise, VFS GLOBAL resmî web sayfasında yer alıyor. Yine diğer bir yazımızda, yukarıda bahsedilen illerin merkezlerinin, açık adreslerine de ulaşabilmeniz mümkün oluyor.

Vize başvuru merkezleri ve hizmetleri

Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir bölgelerinde bulunan ‘’ VİZE BAŞVURU MERKEZİ ‘’ başvuru yapan kişilere diğer bazı hizmetleri de sunmaktadır. Bunlar arasında ise, şu bilgiler yer alıyor.

 • VIP hizmet
 • Seyahat sigortası
 • Kurye hizmetleri
 • Opsiyonel ek servisler

Vize ücretinin ödenmesi

Bunun için ayrılmış olan departmanda hizmet veren personel, vize ücretleri hakkında kişilere bilgiler sunacaktır. Vize ücreti de kasaya ödendikten sonra, işlemler tamamlanacak ve randevu için gerekli bilgiler sunulacaktır.

Başvuru takip platformu

Vize başvuru yapmış ya da yapacak olan kişilerin, ‘’ başvuru takip ‘’ bölümünden, yapılmış olan başvuruları takip etmelerinin de mümkün olduğunu bilmeleri gerekir.

Başvurunuzu takip edebilmek için sizlerden istenen bilgiler sadece şunlar oluyor.

 • Application referans numarası
 • Date of birth

Gerekli olan bilgileri, kutucuklara girdikten sonra, sorgulama butonu olan ‘’ submit ‘’ butonu kullanılarak, işlemler başlatılabilir. Böylelikle başvuru sorgu ekranına yönlendirilerek, gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Farklı bölgeler için vize randevu ve başvuru işlemlerine de diğer içeriklerimiz dahilinde ulaşabilirsiniz.