Site Rengi


USD Alış: 4.7044 USD Satış: 4.7233 EUR Alış: 5.4809 EUR Satış: 5.4809
ONLİNE RANDEVU
Vize almak istediğiniz ülkeler için randevu alma ZORUNLULUĞU VARDIR.
RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

VFS GLOBAL POLONYA VİZESİ

Anasayfa » VFS GLOBAL » VFS GLOBAL POLONYA VİZESİ
NOT: PASAPORT BİLGİLERİNİZİN YANINIZDA OLMASI ZORUNLULUĞU VARDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA YOK İSE LÜTFEN 0850 304 09 08 TELEFON NUMARASINDAN KAYDINIZI BIRAKINIZ. NOTE: IF YOU MUST BE SIDE BY YOUR PASSPORT INFORMATION IF YOU HAVE NO PASSPORT INFORMATION, PLEASE PLEASE RECORD FROM 0850 304 09 08 TELEPHONE NUMBER.

Vfs Global Polonya Vizesi

Vfs global Bir çok ülkenin 90 Gün ve daha az vize başvurularında Yetkili Kurumdur. Vize başvurunuzu ilk kez yapacak iseniz parmak izi uygulamasına girmek zorunluluğu vardır. Vize başvurusu yapmadan önce randevu almak zorunluluğu getirilmiştir. Başvuru yapacağınız ülke için detaylı bilgi almadan lütfen başvuruda bulunmayınız. Visa Service Turkey tarafından Gerekli evraklar ve randevu için  tıklayınız.  veya “0850 304 09 08″ telefon numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.  Randevu işlemlerinizi vfs global üzerinden devam ettirmek istiyor iseniz www.vfsglobal.com web sitesini ziyaret ediniz.

Vize başvurusu ve vize randevu işlemlerinden yararlanabilmek için, web adresimizde yer alan, vize randevu sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapabilmek için, ilk kayıt gerçekleştirecek olan kişilerin, üyelik işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Yeni kullanıcı butonu kullanılarak, üyelik işlemlerini gerçekleştiriniz ve randevu talebinde bulunarak, işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Polonya vizesi için gerekli belgeler nelerdir?

Bize başvurusu sonrası, gerekli olan evrakları teslim etmek üzere, vfs global Polonya vizesi için aşağıda yer alan evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Evraklar ise maddeler halinde aşağıda ki gibidir.

 • Tarihli, imzalı ve dikkatlice doldurulmuş PL formu
 • Uygun kriterde pasaport
 • Kriterlere uygun 2 adet fotoğraf
 • Minimum 30.000 Euro sağlık sigortası
 • Erasmus için, okuldan davet mektubu
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Yabancı olan kişiler için ikametgâh belgesi
 • Polonya ya da diğer schengen ülkelerine ait 3 yılın pasaport fotokopileri
 • Vize ücreti / vize kabul görmese de iade edilmemektedir

Genel olarak erasmus için gerekli olan belgeler yukarıda ki gibidir. Gerekli durumlarda, konsolosluk tarafından ek belgeler talep edilebilmektedir. Hazırlanacak olan belgeler ise güncel olmalıdır. 3 ay içerisinde güncel olarak hazırlanması gerekiyor.

Diğer vize türleri

Her ne kadar belgelerde benzerlik olsa da diğer vize türleri için, bazı gerekli farklı evraklar gerekebilmektedir. Örnek olarak, vfs global Polonya vizesi için, vize türleri arasında şunlar yer alıyor.

 • Turistik gezi amaçlı
 • Kısa ve uzun süreli çalışma vizesi
 • Sağlık/ tıbbi vize
 • Şoför
 • Akraba, eş, dost ziyareti
 • Bilimsel araştırma vizesi
 • Denizcilik vizesi

Bunların yanı sıra, Polonya vizesi için daha farklı vize türleri de bulunabilmektedir. Kısa ve uzun süreli olmak şartı ile belgelerin düzenleme, sonuçlanma süreçlerinde değişiklik görmek mümkündür.

Belge teslimi nereye yapılır?

Gerekli olan evraklar, eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlandıktan sonra, Polonya ile bağlantılı olan, ülkemizde bulunan büyükelçiliklere yapılmaktadır. Örnek olarak, Fransa için, Ankara ve İstanbul geçerlilik koruyor. Polonya için ise; Polonya ile bağlantısı olan konsolosluklar tercih edilebilir.

Vize ücreti ne kadar?

D türü Polonya vizesi, uzun süreli kullanım hakkı sunmaktadır. 12 aylık 365 günlük bir süreci kapsıyor. Vize ücreti 66 USD olarak belirlenirken, ek VFS servis bedeli de 20 Euro olarak bilinir. Bu tutarın ise, vize başvurusu evrak teslimi anında nakit olarak bulundurulması ve kasaya ödenmesi gerekmektedir. Bu şekilde vize başvurusu tamamlanırken, vize başvuru red alsa dahi, ücretler iade edilmez.

Vize başvurum onaylanmadı ne yapmak gerekiyor?

                  Vize başvurusu yapacak olan kişilerin, başvuruların reddedilmesi halinde, mektup şeklinde bilgilendirme yapılacak olurken, temyiz hakkı sunulmaktadır. Bu karar ise, ulusal kanunlar uyarınca yürütülmektedir.

Diğer vize işlemleri

VFS global, vize başvurusu yapacak olan kişilere, randevu hizmeti ve başvuru takip hizmeti sunmaktadır. Web adresi üzerinden, gerekli bilgiler dahilinde, başvurularınızı takip ederek, bilgi sahibi olabilirsiniz.